preloader

Kde koupit?

Drahé kovy


V tuto chvíli nemáme svolení od našich obchodních partnerů sdílet na našem webu jejich údaje. Pokud se chcete dozvědět, jak konkrétně kombinujeme možnosti našich obchodních partnerů, jaké jsou mezi nimi rozdíly a který je vhodný na co, kontaktujte nás. Níže naleznete praktické informace k nákupu a dále společnosti a projekty, s kterými spolupráci navázanou nemáme, ale dává nám smysl to, co dělají a máme jejich služby vyzkoušeny.

Co se týče zlata, jak u slitků, tak u mincí, rozdíly mezi obchodníky nebývají markantní. Největší čeští obchodníci mají podobné ceny, lišící se většinou v řádu jednotek procent. Kvůli jednoduchosti budoucího výkupu bych zvolil některou z velkých a stabilních firem. Některé společnosti odkupují i zlato pořízené jinde, většinou ale za nižší cenu. Nedoporučujeme kvůli pár procentům úspory nějaké malé, neprověřené e-shopy, které mnohdy nemají ani kamennou prodejnu.

U stříbra jsou tyto rozdíly znatelnější, obzvlášť u mincí, protože někdo je prodává s DPH a někdo bez. Je to z toho důvodu, že si obchodníci různě vykládají zákon o zdanění těchto mincí (§90 zákona o DPH). Obecně řečeno ale čeští obchodníci mince prodávají draze, což lze podložit tím, že shodné mince se dají v Německu nebo jinde v zahraničí koupit u renomovaných obchodníků o 20% levněji než je standard u nás. Někde může být celková úspora dokonce 40% i více.

gold.de

Srovnávač cen v Německu.

Leihhaus Nürnberg

Osvědčený německý obchodník.

Heubach Edelmetalle

Osvědčený německý obchodník.

GOLDSILVER

Osvědčený obchodník z Belgie.

GOLD a SILVER

Tip na českého obchodníka s přívětivými cenami.

Může to být komplikace z hlediska budoucího výkupu, kupovat v zahraničí, ale taky nemusí, je to na zvážení každého, jestli využije nižší ceny a širší sortiment. Pokud byste v budoucnu měli problémy s prodejem, obraťte se na nás a my Vám pomůžeme.

U větších investic do stříbra může nastat problém s bezpečným uložením, protože už za půl milionu korun člověk za dnešní ceny dostane přes 20 kilo stříbra. Proto máme navázaného obchodního partnera, který zároveň drahé kovy bezpečně skladuje v trezorech ve Švýcarsku.

Bitcoin


Co se týče nákupu Bitcoinu, existuje na to spousta diskusí i porovnání, tady to vidíme podobně jako s e-shopy na zlato - vyhnout se obloukem malým, pofidérním projektům a zvolit si někoho, kdo nám vyhovuje. Na internetu je mnoho srovnání, stačí napsat do Googlu: česká směnárna Bitcoin. Kvůli zákaznické podpoře nám dávají smysl spíše české projekty. Komu je to jedno, velké zahraniční burzy mívají o trochu lepší ceny.

Pokud se chcete vyhnout KYC, do 24.000,- se dá nakoupit v bitcoinových automatech různě po České republice (mapa https://coinatmradar.com/) nebo existují různé skupiny veksláků, třeba na Facebooku, kteří vám Bitcoin přeprodají.